headerphoto
Ars Legis - partner kampanii PDF Drukuj Email

Ars Legis - Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników jest organizacją pożytku publicznego, założoną w 2005 r. przez przedstawicieli zawodów prawniczych. Najważniejsze cele Stowarzyszania to szerzenie kultury prawa, integracja środowiska prawników, udzielanie bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym oraz formowanie młodych adeptów prawa. Członkowie Stowarzyszenia podejmują się trudu urzeczywistniania w swym życiu zawodowym ideałów św. Iwo Helory – Patrona Prawników.

Stowarzyszenie tworzy przestrzeń umożliwiającą wymianę poglądów, doświadczeń i pomysłów pomiędzy reprezentantami wszystkich prawniczych profesji oraz studentami prawa. Owocami tej współpracy są konkretne działa, które służą zarówno prawnikom jak i ludziom nie związanym profesjonalnie z prawem, którzy dzięki wsparciu Stowarzyszenia mogą rozwijać społeczeństwo obywatelskie lub rozwiązywać własne problemy.

Stowarzyszenie Ars Legis jest partnerem Caritas Archidiecezji Krakowskiej, zapewniającym pomoc prawną w ramach kampanii „Zostaw po sobie wdzięczność”.

Więcej informacji o Stowarzyszeniu można znaleźć na www.arslegis.org.pl